Világsiker a magyar orvosi alkalmazás

35 csapat között ért el harmadik helyezést a Microsoft Imagine Cup világversenyen a magyar csapat által fejlesztett InSimu Patient alkalmazás

ic_global-779x389.png

Ismét büszkék lehetünk a magyar fejlesztőkre! Kiváló eredményt ért el a Microsoft Imagine Cup fejlesztői világversenyen a magyar InSimu csapat, akik még MedCases néven nyerték meg a tavasszal rendezett helyi, majd regionális döntőt. Fejlesztésüket, az InSimu Patient alkalmazást az amerikai versenyen a szakértők tudományos szempontból is forradalminak nevezték, hiszen a jövőben ezzel az alkalmazással kockázatmentesen és a jelenleginél sokkal jobb eredménnyel lehet tanítani az orvosi diagnosztikát, így javítva a betegek esélyét a helyes diagnózisra és a gyógyulásra. Az orvostanhallgatók és fiatal orvosok a virtuális valóságban, szimulált betegeken és a diagnosztikus módszerek teljes skálájának felhasználásával, emberéletek veszélyeztetése nélkül készülhetnek fel a jövőbeli klinikai hivatásukra.

Az alkalmazás lényege, hogy a felhasználó kap egy virtuális pácienst tünetekkel, hasonlóan a valós szituációkhoz. Az orvostanhallgatók és fiatal orvosok feladata, hogy eldöntsék, milyen vizsgálatra van szükség, mi a páciens baja. Nemcsak az számít, hogy milyen pontos a diagnózis, hanem az is, hogy mennyi pénzt és időt igényel a kezelés.

Az InSimu a World Citizenship kategóriában indult, a döntőben 12 másik, rendkívül értékes alkalmazással versenyeztek. Például egy ecuadori fejlesztéssel, ami a látó és vak emberek kommunikációját segíti, vagy egy kínai megoldással, amely a beszédkárosodások, például a dadogás kezelésében segít. De a versenytársak között volt a tuniéziai „okos kéz”, amely egy műtét nélkül használható protézis azoknak az embertársainknak, akik elvesztették egyik végtagjukat: érzékeli a beteg izommozgását és ez alapján mozog.

Ebben a mezőnyben érte el a kiváló eredményt az InSimu, és kapta meg a harmadik díjat. A fejlesztői világversenyen az összes kategóriában 35 csapat indult az összesen kétszázezer dollár összdíjazásért és a lehetőségért, hogy személyesen a Microsoft vezérigazgatója, Satya Nadella mentorálja a csapatot a továbbiakban. A zsűriben komoly szakemberek mellett igazi hírességek is értékelték a csapatok áldozatos munkáját. Többek között John Boyega, a Star Wars: The Force Awakens sztárja, aki csodálatát fejezte ki a fiatal programozók szenvedélyét látva. Dr. Jennifer Tang pedig az Imagine Cup a 2014-ben győztes Eyenaemia duójának tagja, aki ma már a Forbes Magazine Asia 30 under 30 toplistájáról lehet ismerős, bizonyítva, hogy az Imagine Cup és a felkészülést segítő Imagine Cup Academy során milyen értékes tudásra és képességekre tudnak szert tenni a fiatalok.

„Nagyon örülök ennek a sikernek, mert PhD hallgatókként és kutatókként régóta gondolkodtunk olyan innovatív lehetőségeken, amik segíthetik az egészségügyi dolgozók munkáját. Magam a rezidensképzés elején állva látom, hogy milyen nehéz feladat a diagnosztika oktatása és tanulása, és az Imagine Cup-on elért siker megerősít minket abban, hogy jó úton járunk” – mondta Dr. Tóth Gábor, a csapat tagja.

A világ egyik legkomolyabb, kifejezetten fiataloknak és egyetemistáknak szóló technológiai versenyét megelőzően olyan több hetes felkészítő programot szervezett a Microsoft Magyarország a jelentkezőknek, amely gyakorlati és nélkülözhetetlen kommunikációs és üzleti ismeretekkel segíti a jó ötletet megvalósítóit. Az Imagine Cup Academy egyre népszerűbb, mert nemcsak a verseny során, hanem a mindennapi üzleti életben használható tudáshoz juttatja a kreatív fiatalokat. Erre ékes bizonyíték, hogy idén 43 csapat jelentkezett, és majdnem minden ötödik jelentkező be is jutott a programba.

A magyar fejlesztők évről-évre kiváló eredményeket érnek el az Imagine Cup megmérettetésein. Tavaly a Mistory csapata az Imagine Cup világversenyén közönségdíjat hozott el, a városnéző túrákat saját sztori köré építő alkalmazásukra felfigyeltek a kereskedelmi és a turisztikai cégek is. A fiatalok már fizető ügyfelekkel dolgoznak együtt.

„Az InSimu példája is mutatja, hogy a mai informatikai környezetben a tehetség, tudás és kreativitás gyorsabban hozhat nemzetközi sikereket, legyen szó akár diákokról, akár fejlesztőcégekről. Évről évre a Microsoft Imagine Cup élvonalába jutnak a magyar csapatok, ami tehetségük megmutatása mellett a hazai gazdaság versenyképesebbé tételét is segíti. Mi az esélyegyenlőségben hiszünk a Microsoftnál, ezért is tettük minden fiatal számára elérhetővé a YouthSpark kezdeményezés keretén belül azt a több mint 50 programot, amelyek segítik őket készségeik, tudásuk fejlesztésében, hogy sikeresek legyenek a tanulmányaik során és a munkájukban egyaránt” – mondta Kiszely László, a Microsoft Magyarország platform és fejlesztési evangelista vezetője.

A Microsoft Imagine Cupról

A Microsoft 14 évvel ezelőtt hozta létre a Microsoft Imagine Cupot azzal a meggyőződéssel, hogy a fiatal generáció képes arra, hogy megváltoztassa a világot. Az elmúlt évtizedben 190 országból mintegy 1,65 millió fiatal vett részt a világversenyen, ötletet merítve az ENSZ fejlesztési céljaiból vagy saját országuk problémáiból. Bővebb információ a https://www.imaginecup.com/ weboldalon található.

Forrás

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!