Samsung Galaxy Store - Magyarországon is!

A hivatalos Android Marketen lévő fizetős programok, játékok jelenleg tabut jelentenek a magyar felhasználói közösségnek, de a Samsung megtörte a jeget! Illetve megtörte a jég egy részét, ha úgy vesszük. A Samsung Galaxy Store-nak köszönhetően mostantól a magyar felhasználók is megvásárolhatják a készülékeikre való fizetős alkalmazásokat, de ez még nem minden! A Galaxy Store-ban saját fejlesztésű alkalmazások értékesítésére is lehetőségünk nyílik. 

Hálásak lehetünk a Samsungnak, mert tényleg igazán törődik a felhasználóival. A Store használata természetesen csak Android-os Samsung készülékekről kivitelezhető, de ez véleményem szerint jogos és érthető is. A Store-ban található kínálat folyamatosan bővül, amelynek folyamatát a Samsung ellenőrzi és bonyolítja a felhasználók igényeinek megfelelően. Már maga a Galaxy Store nyitása is a felhasználók kérésére valósult meg, akik külön Facebook-os oldalt nyitottak még korábban kérésüknek. 

Jónás Péter, a Selatra Games regionális értékesítési menedszere nyilatkozatában egyértelműen kijelentette, hogy örül, hogy tevékenyen részt vehetnek egy hazai, erős Androidos közösség létrejöttében. 

Magát a Store-t a galaxystore.hu címen érthetjük el, de az alkalmazások letöltéséhez, a mobilunk böngészőjéből kell megnyitnunk a lapot. Mint fentebb írtam alkalmazást csak Android operációs rendszerrel rendelkező Samsung mobilról vásárolhatunk, amely csatlakozik az internethez, valamint egy My Samsung profil és egy bankkártya szükséges hozzá. 

Feljebb említésre került, hogy akár saját alkalmazásokat is értékesítésre bocsájthatunk a Samsung Galaxy Store-ban. Ehhez természetesen egy regisztrációnál a személyes adatok megadása társul, illetve a felhasználási feltételek elfogadása, de ami öröm az ürömben, hogy a szolgáltatás teljesen díjtalan! A fejlesztő döntheti el, hogy mennyiért fogja kínálni az alkalmazását! A Samsung 70:30 arányú bevételmegosztást kínál minden eladott termék után, tehát a fejlesztőt 70% illeti meg a kiszabott árból. 

A fejlesztők részletes statisztikát kapnak arról, hogy hányan töltötték le az alkalmazásaikat, illetve lehetőségük van olyan adatok megadására a saját szoftverükhöz kapcsolódoan, amelyek könnyítenek a keresőrobotok munkáján és ezáltal azok könnyebben rátalálnak majd az applikációra, sőt multimédiás anyagokkal is bővíthetik egy adott alkalmazás leírását.

Képek:


   
   
   

 

Kecskés Krisztián


Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!