Motorola Razr teszt

A mai nap folyamán, a Motorola PR ügynökségének, a Comprad jóvoltából az új Droid Razr okostelefont tesztelhettük le. Ezúton is köszönjük szépen a teszt készüléket és a lehetőséget a kipróbálásra.

Elöljáróban annyit a személyes véleményemet kicsit előre hozván, hogy a készülék a teszt ideje alatt szép lassan meggyőzött a  önmagáról. De lássuk pontosan mit is kapunk a Droid Razr dobozában.

A doboz maga, egy piros grafikával ellátott darab, amelyet kibontva egyből a készüléket pillanthatjuk meg. Annyit megjegyeznék, hogy a piros grafikán kicsit furán mutatott a fehér Android-os robot, számunkra az mindig zöld, de ez most nem is annyira lényeges. Szóval a készüléket kivéve és a dobozba mélyre fúrva előkerülnek a szokásos kiegészítők: kézikönyv, USB kábel, töltő adapter, headset.

Lássuk magát a készüléket! Első látásra megállapíthatjuk róla, hogy nagyon nagy és nagyon vékony. Bár a vastagság a készülék tetején, a hálap felől kicsit meg van vastagítva, itt kapott helyet a 8 megapixeles kamera, a LED vakuval és a hangszóróval. A vastagított résznek köszönhetően a készüléket mondjuk egy asztalra helyezve nem teljesen veszi fel a vízszintes pozíciót. Csak, hogy legyen némi viszonyítási alapunk a "vékony" és "vastag" tulajdonsághoz: a Razr vékony része összesen 7,7 milliméter átmérőjű.

Ha pedig már a hátlapnál tartunk fontos megjegyezni, hogy a fent említett hátlapi kiegészítőkön kívül, egy Motorola logót leszámítva nem találunk semmi mást a hátsó részen, amelyet egyébként nem mellesleg DuPont Kevlár véd, amelyet úgy is ismerhetünk, mint a "modern idők acélja". Magyarul egy igen strapabíró anyag védi a készülékünket.

A telefon tetején található egy microUSB, egy micro HDMI, valamint a szokásos 3,5 Jack csatlakozó. A jobb oldalán össz-vissz a hangerőszabályzó és a bekcsapcsológomb, bal oldalán pedig egy kis ajtó mögött a microSIM és a microSD kártya foglalata kapott helyet.

Már szinte minden fontos dologról szót ejtettünk kivéve a kijelzőről. Már a cikk elején említettem, hogy a készülék igen nagy, ehhez pedig egy igen nagy kijelző dukál, amely egész pontosan 4,3 colos (540x960 pixel felbontású) és szerintem nagyon szép képet ad vissza a felhasználójának, ami nem csoda, hiszen a Super Amoled technológiát képviseli.

A Motorola Razr összességében egy minőségi anyagokból összerakott, strapabíró készülék. Amit a gyártó szerintem kicsit elhibázott az a túlzott vékony kivitelezésre való törekvés és az, hogy az Android 2.3-as operációs rendszerrel jelentették meg a készüléket. Szerintem a beépített kétmagos 1,2 GHz-es processzor bőven elbírta volna az Ice Cream Sandwich rendszer, de ami késik nem múlik, maximum így csak várni kell a frissítésre.

Eddig még soha nem volt alkalmam kipróbálni a Motorola Android-os felületét. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy nem tetszett a kivitelezés, no persze nem az animációkról vagy a funkciókról beszélek, hanem a grafikai elemek szépségéről. Meg tudnám szokni, de azért inkább ki kéne dolgozni egy szebb felületet.

A Razr használata során nem tapasztaltam egyszer sem akadozást vagy túl sok gondolkodási időt. Ment minden, mint a karikacsapás, tényleg nagyon gyors készülék és azt még itt megjegyezném, hogy én is hajlamos vagyok leszólni egy nagy képernyőt, de azért böngészés, filmnézés és játék közben igen hasznos tud lenni! Ez a készülék tesztelése során is beigazolódott. Ami szoftveresen kicsit negatívum volt (erről biztosan nem a hardver tehet), hogy a fényképező módban kicsit szemcsés volt a kép, bár ez nem számottevő, viszont a videó funkcióval minden rendben: jelentem az 1080p remekül szuperál!

Így utólag átgondolva a tesztelési időszakot bátran ki merem jelenteni, hogy egy nagyon gyors, stabil, jól összerakott készülékkel volt dolgom. Akik a nagy képernyős telefonokat részesítik előnyben és a felsőkategóriában gondolkodnak, azoknak egy nagyszerű választás a Motorola Razr! Kihangsúlyoznám a "felsőkategória" szót, ugyanis a készülék kb. 118 ezer forintért kapható függetlenül, amely valljuk meg őszintén teljesen reális a minőség/tudás/kategória mezőnyben. Arról nem is beszélve, hogy majd jön az Ice Cream Sandwich-féle ráncfelvarrás és akkor aztán már egy szavunk sem lehet!

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Kecskés Krisztián

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!