Nokia Lumia 710 teszt

A nem rég elkezdődött készülékteszt sorozatunk következő alanya a Nokia Lumia 710, melyből egy példányt a Nokia Magyarország jóvoltából próbálhattunk ki. A Lumia 710 a 800-as készülékkel egy időben érkezett, olcsóbb alternativát kínálva a vásárlóknak.

Doboz tartozékok

A készülék hasonló Nokia kék dobozban érkezik, mint a nagy testvére. A doboz tartalma is hasonló, tartalmaz töltőfejet, USB kábelt és egy ugyan olyan fülhallgatót, mint a 800, amelyen mikrofon és hívásfogadó gomb is található. Sajnos az általunk kapott készülék nem dobozban érkezett, így mi nem tudunk róla képeket készíteni.

Kinézet

A Lumia 710 kavicsszerű formájú, testvérével ellentétben viszont nem egy darabból van összerakva. A ház anyaga egyszerű, vékony műanyag, ezért kevésbé ütésálló. Az érintőképernyőt Gorilla Glass védi a behatásoktól, így az nem karcolódik össze.

A készülék a Microsoft szabványait követve hét gombbal rendelkezik, ebböl egy a tetején lévő bekapcsoló gomb, három az oldalán lévő hangerőszabályzó gombok illetve a kameragomb, és az elején megtalálható a minden Windows Phone 7 elejét díszítő három fontos gomb: a vissza, a főmenü és a keresés gomb.

A Lumia 710 oldalain található gombok a ház vonalát követik, és azzal szintben vannak. Ez megvédi a gombokat, felülről nézve pedig javítja a kinézetet.

Az első három gomb sajnos nem annyira kényelmes, mint a Lumia 800 kapacitív gombjai, de ettől függetlenül természetesen remekül használhatóak (és telefonálás közben sem nyomjuk meg véletlenül a "vissza" gombot).

Ezen kívül a készülék tetején található a töltésre és adatátvitelre szolgáló miniUSB csatlakozó, valamint a szokásos négy pólusú Jet dugó fülhallgatónk számára. A jobb alsó sarok felületét két lyuk töri meg, melyekbe a telefontartónkat fűzhetjük be.

Hardver

A Lumia 710 elejének nagy részét a 3,7 colos TFT ClearBlack érintőkijelző folgalja el, aminek a felbontása természetesen 480 x 800 pixel, megfelelve a Microsoft előírásainak.

A telefont egy, a Lumia 800-at is hajtó 1.4Ghz-es ARM processzor hajtja, amely a jelenleg kapható Windows Phone-ok között csúcsteljesítmény, noha később talán megjelennek a két magos Windows Phone-ok is.

512MB RAM-al rendelkezik a telefon és 8GB belső memóriával, amely külső memória kártyával nem növelhető, azonban még így is rengeteg mindenre elég, ha pedig mégsem, használhatjuk a Microsoft által nyújtott SkyDrive szolgáltatást.

A telefon hátuljáról egy 5 megapixeles kamera néz ránk LED vakuval ellátva. Elülső kamera nincs, ezt a Nokia a kamera ki nem használtságával indokolta, és csak a legújabb Lumia 900-as széria tervezésekor adta be a derekát.

A telefon ezeken túl a szokásos érzékelőkkel érkezik: GPS, accelerométer, közelségmérő, fényerő mérő, giroszkóp. A telefon GSM, UMTS, Bluetooth, WiFi és USB-n keresztül képes más eszközökkel kommunikálni.

A Lumia 800-al ellentétben a 710 csupán 1300mAh-s Litium Ion akkumulátorral érkezik, ám ezzel is képes napokig töltés nélkül bekapcsolt állapotban maradni használattól függően.

Operációs rendszer

A Windows Phone 7 operációs rendszerről az oldalt olvasók szinte már mindent tudhatnak. A Lumia 710 második generációs készülék, így már megvásárláskor Mango frissítéssel kapjuk kézbe.

A telefon a kapcsolatainkat nem a SIM kártyán, hanem, ha van internet elérése, online tárolja a Windows Live rendszerében, így a telefon használatához feltétlen szükségünk van Windows Live azonosítóra és az aktiváláskor internetes kapcsolatra.

Az operációs rendszerbe integrált Facebook, Twitter, LinkedIn és még sok más social média lehetővé teszi, hogy kapcsolataink az összes rendszerből egy helyen legyenek, és könnyedén elérhessük az általunk keresett személyeket.

Sokan dicsérik a Windows Phone-okon érkező Internet Explorert, amely jelenleg az egyetlen biztonságos, nem webkit-es böngésző. Gyors, egyszerű, és a legtöbb böngészővel szemben képes magát teljes értékű, asztali böngészőnek mutatni, így az oldalakat akár normális nézetben is megtekinthetjük, ha a mobil nézetből hiányzik valami.

Extra szoftverek

A Nokia Lumia 710 ugyan azokkal a bónusz alkalmazásokkal érkezik, mint a többi Nokia Windows Phone:

A Nokia Zene nem más, mint a Nokia által készíett zene vásárló alkalmazás, amely a Zune-nak hivatott konkurensévé válni.

A Nokia Térképek és a Nokia Vezess a Nokia által kínált két térkép alkalmazás, és még az első egy egyszerű térkép, amely segít eligazodni, a másik egy autós GPS-es útvonaltervező alkalmazás.

Összefoglalás

A 80.000.- Ft körüli ár ugyan nem olcsó, de persze hűségcsomagokkal ez még lejjebb vihető. Nem egy rossz készülék, használat közben minden gyorsan, gördülékenyen ment rajta, a Nokia pedig nyolc extra szolgáltatást is ad hozzá, amelyek nagy része a piactér Nokia számára fenntartott részéről tölthető le, így tényleg megkapjuk, amiért fizettünk.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Rusznyák Dániel

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!