Galaxy Nexus teszt

A Telenor jóvoltából sikerült hozzájutnunk egy Galaxy Nexus-hoz, amely számomra, mint az Android-os részlegért felelős írónak hatalmas ajándékként ér fel. Már a bemutatás pillanatától kezdve szerettem volna kipróbálni, de most végre itt a lehetőség, eljött a találkozás pillanata.

A Google új referencia-készüléke messze a legjobb Android-os telefon, amit valaha próbáltam. Ebben tényleg összegződik az eddigi tudás, amit az Android-platform eddig maga mögött tudhat.

Doboz, tartozékok

A készülék doboza szinte teljesen megörökölte a Nexus S-nél is megszokott dizájnt. Fehér alapon a tetején ott virít a Google legújabb csodája, a nevével együtt. Az oldalán ugyancsak a készüléket fedezhetjük fel, csupán oldalsó profilból. A doboz tartalma a készüléken felül: headset, adatkábel és a töltő adapter.

Kinézet

Nos, fontos tudnia a kedves olvasóknak és az esetleges jövendőbeli tulajdonosoknak, hogy a készülék nagy. Szóval nem az a tipikus bedobom a zsebembe darab! A Galaxy Nexus jobb oldalán található a bekapcsoló/képernyő lezáró gomb. A telefon bal oldalán össz-vissz a hangerőszabályzó gombok találhatók. Sokan nehezményezik, szerintem egyáltalán nem gond, hogy a töltő és az adatkábel csatlakoztatására szolgáló microUSB port a telefon alján helyezkedik el, a 3,5-es jack portal egyetemben. A hátulja, ahogyan az a képeken is jól látszik redőzött mintázatot kapott, amelynek köszönhetően nem gyűjti az ujjlenyomatokat és nem csúszik ki olyan könnyen az ember kezéből, ahogyan az a Nexus S esetében megtörténhetett. Elődjétől viszont megörökölte a hajlított formát, amely már szinte a Nexus-ok elengedhetetlen védjegye. A hátlaphoz még hozzátartozik az 5 megapixeles kamera és a vaku.

Hardver

Most, hogy több, mint alaposan kitárgyaltuk a hátlapot, kicsit kanyarodjunk a Galaxy Nexus elejére. Ahogy szoktam mondani nagy készülékhez, nagy kijelző dukál: az új Nexus egy 4,65 colos HD (1280*720 pixel felbontású) Super AMOLED kijelzőt tudhat magáénak. El kell, hogy mondjam, bár valószínűleg sejthető, hogy a képe irtózatosan szép! Elvégre szükség is van a gyönyörű megjelenítésre, hiszen az új Android Ice Cream Sandwich dizájnja így tud csak átjönni igazán. Az új rendszer egyébként szépen, gördülékenyen (bátran írhatom, hogy villámgyorsan) pörög a készüléken, amely nem csoda, hiszen belül egy kétmagos 1,2 GHz-es processzor dolgozik. Az Android Market-ről *sicc, szóval a Google Play-ről letöltött alkalmazásoknak is bőven van helye a telefonon, ugyanis az 1 GB RAM mellett kb. 13 GB-nyi adatot tárolhatunk a készülékünkön, microSD csatlakoztatási lehetőség nincsen, aki plusz adattárolási lehetőséget szeretne még hozzá, annak ajánlom a különböző felhőszolgáltatásokat.

A fent említett 5 megapixeles hátlapi kamerával HD videók mellett panorámaképet is készíthetünk, méghozzá igen jó minőségben! Az előlapi, 1,3 megapixeles kamera pedig a videotelefonálásra nyújt kíváló lehetőséget. Utóbbi egyébként 720p-s videók rögzítésére is alkalmas.

Ennél a készüléknél már a "vissza", "home" és "funkciók" billentyűk nem hardveresen, hanem szoftveresen kaptak helyet az új rendszerben!

Akit pedig egy összetettebb benchmark-teszt eredménye érdekel, az a képek között megtalálhatja a mérési eredményeket, persze azt mindenképpen bele kell számítani az adatokba, hogy ezen a készüléken már az új rendszer fut!

Szoftver

Az új Galaxy Nexus természetesen a legújabb Android Ice Cream Sanwich operációs rendszert futtatja, amely komoly mérföldkőnek számít az Android rendszerek sorozatában, hiszen gondoljunk csak az új és átgondolt dizájnra és funkciókra.

Nehéz lenne összeszedni az új rendszer előnyeit és változásait, bár erről külön cikkekben igyekszem tájékoztatni az olvasókat, de azt bizton állíthatom, hogy nagyon jó irányba fejlődik a keresőóriás mobil operációs rendszere. Hogy azért lássátok miről is beszélek, a cikkhez tartozó videóban mutatok pár dolgot a rendszerből.

Összefoglalás

Az új Galaxy Nexus, lévén, hogy egy referencia készülékről beszélünk egy példát mutat a gyártóknak, hogy milyen irányba kell továbbfejlődni és, hogy mik a követelmények és az elképzpelések. Úgy gondolom, hogy ez a készülék becsülettel teszi a feladatát. Mind hardveresen, mind pedig tudásilag egy felsőkategóriás modellről beszélünk, az ára is ehhez igazodik. Jelenleg a Telenornál kapható! A legolcsóbb konstruckióban, 2 év hűséggel és tarifamegtartással 47 490 forintért elvihető. Persze a tarifa havi díja így jóval magasabb, minthogyha kicsit magasabb árat fizetnénk a készülékért. Ajánlom mindenkinek ezt a készüléket, főleg azoknak akik a legújabb Android-os tudásra, gyorsaságra és funkciókra vágynak.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Kecskés Krisztián

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!