Samsung Galaxy Note teszt
A Samsung jóvoltából lehetőségünk nyílt kicsit tesztelgetni a Galaxy Note készüléket, amely méretével és funkcióival valami újítást szeretett volna a mobilos, és azon belül az Android-os közösség hétköznapjaiba vinni. Sikerült! Habár nekem ez a mobil-tablet koncepció annyira nem, az ismerettségem bizonyos részének viszont kifejezetten tetszett.
Doboz, tartozékok
A Note egy sima, fekete dobozban érkezett hozzánk, amelyen nem túl feltűnően, kicsit talán fényesítve ott díszeleg a gyártó és a készülék neve. Túl sok tartozékot nem kaptunk a tesztalanyhoz, a doboz mindössze egy töltőt és egy (fehér) headset-et foglalt magában. Szerény véleményem szerint a csomagolás külcsínére fordíthattak volna több figyelmet, mert sokaknak ez is fontos!
Kinézet
Ha a Galaxy Nexus-ra azt írtam, hogy nagy, akkor a Note-ra azt írhatnám, hogy hatalmas! Az elején egy fizikai, és amellett balra és jobbra egy-egy kapacitív érintő gomb található. Jobb oldalán a bekapcsoló, bal oldalán pedig csupán a hangerőszabályzó gombokat fedezhetjük fel. A Note tetején a 3,5 jack portot, az alján pedig a microUSB csatlakozót és a kihúzható érintőceruzát találhatjuk meg. Hátulján, ahogy a gyártótól mostanában megszokhattuk nem sima, hanem kicsit "redőzött" hátlapot érinthetünk, amely kifejezetten hasznos, hiszen ennek köszönhetően, ha az ember megkísérli egy kézzel kezelni időnként a készüléket, akkor nem fog kicsúszni a kezünkből.
Hardver
Mint fentebb említettem a készülék még a Galaxy Nexus-nál is nagyobb, 5,3 colos Super HD AMOLED kijelzőt kapott, amely 1280x800-as felbontást biztosít a felhasználójának. Ebből következtethető és én is csak alátámasztani tudom, hogy a készülék nagyon szép képet ad vissza. A gyártó még nem adta ki rá az Ice Cream Sanwich frissítést, szóval mi még a 2.3.5-ös rendszerrel vehettük górcső alá a "telefont". Jövendőbeli vásárlók kedvéért leírom, hogy aki ezt a modellt választja vegye számításba, hogy az új Android-os rendszer is majd a TouchWiz felületet fogja megkapni, szóval, aki majd az alap ICS felületre vágyik (ami ugyancsak jól néz ki), azoknak majd valószínűleg custom ROM telepítésére kell fanyalodniuk.
Visszatérve a jelen állapotokra a 2.3.5-ös rendszer félelmetesen gyorsan pörög a készüléken, szinte zökkenőmentesen. Ez nem csoda, hiszen a Note gyorsaságát egy kétmagos, 1,4 GHz-es processzor biztosítja. Belső tárhelyként 16 GB-ot kapott, amelyet szabadon bővíthetünk microSD kártyával egészen 32 GB-ig. Emellett 1 GB RAM is helyet kapott a készülékben, csak úgy, mint ahogyan a Galaxy Nexus-is.
A Note kinézeténél említett hátlapon egy 8 megapixeles kamera kapott helyet, amely 1080p-s videók rögzítésére is képes. A kamera sötétben való működését egy LED vaku segíti. A 2 megapixeles előlapi kamera pedig a videotelefonálást hivatott kiszolgálni.
A fontos hardveres dolgokat kitárgyaltuk. Akit esetleg egy benchmarkos kiértékelés is érdekel, az a képek között megtalálja a teszt eredményét.
Szoftver
Most elkezdhetnék arról rizsázni, hogy még mindig lehet sok-sok widgetet kipakolni az asztalokra, vagy, hogy a funkciók között ott a rádió vagy a hangrögzítő, de inkább beszélnék a Note szoftveres különlegességéről. Ugyebár a Samsung ezt a készüléket nem csupán mezei telefonnak tervezte, hanem annál sokkal többnek. Erről árulkodik a fent már kielemzett óriási kijelző, illetve a készülék egyik kiegészítő eszköze, az S Pen. A "toll" segítségével könnyedén jegyzetelhetünk, rajzolhatunk és írhatunk a Note kijelzőjén. Meg kell, hogy mondjam, ez a funkció remekül működik. Szerencsére van a környezetemben olyan személy, aki tud is rajzolni így tényleg tesztelni tudtuk a rajz funkciót is és a készülék egész jól kiállta a próbát. (A rajzok a képek között megtalálhatók.) A gyártó gondoskodott róla, hogy a rajzoláshoz és az íráshoz szükséges alkalmazások rendelkezésre álljanak.
Összefoglalás
Végső konklúzióként mindenképpen megemlíteném, hogy a Note-ot azoknak ajánlom, akik tényleg kihasználják a funkcióit, amúgy pedig egy kisebb kijelzőjű készülék is remek választás lehet. Azoknak viszont, akik tényleg jegyzetelni, rajzolni és írni szeretnének a készülékükre, azoknak ez a tökéletes választás! Kreativitással és rajztudással rendelkező felhasználóknak, üzletembereknek és akár tanulóknak is kitűnő választás lehet. Mindenesetre, aki ezen készülék mellett dönt, annak egyenlőre jól a zsebébe kell nyúlnia, bár egy-két szolgáltatónál már megtalálható elfogadhatóbb konstrukcióban.
Képek:
Kecskés Krisztián
Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!