Samsung Galaxy S II - teszt

A Samsung jóvoltából egy újabb zászlóshajót vehettünk górcső alá. Igen, ezúttal a Samsung Galaxy S II-höz volt szerencsénk, amelyen már az új Android Ice Cream Sandwich teljesített szolgálatot. A tapasztaltakat mindenképpen a pozitív kategóriába sorolnám, de lássuk a részleteket.

Doboz, tartozékok

Sajnos a készülék nem a saját dobozában futott be hozzánk és az "idegen" dobozban is csak a töltő, adatkábel és fülhallgató trióhoz volt szerencsénk, természetesen a készüléken kívül. Az eredeti csomagolásról annyit kell tudni, hogy egy, a készüléknél nem sokkal nagyobb fekete doboz alkotja, amelyen szép fényes betűkkel a telefon neve található. A doboz hátulján pedig főbb műszaki adatok vannak feltűntetve.

Kinézet

Sokan  mondják a Galaxy S II-re, hogy egy nagyon nagy telefon, meg, hogy egy kézzel nem lehet kezelni. Nos ez sokmindentől függ, ami fix, hogy például a Galaxy Nexus-nál kisebb. Tehát még mindig kényelmesebben lehet az S II-őt használni egy kézzel, mint a Nexus-t, bár én egyébként az utóbbit is egy kézzel "utasítom mindig a jó modorra".

Ami a fizikai gombok számát illeti, szerencsére nem esett túlzásba a gyártó, ugyanis a készülék elején található "home" gombon, a bal oldalán fellelhető hangerőszabályzón és a jobb oldalt helyet kapó bekapcsoló gombon kívül nem találunk rajta mást. A microUSB csatlakozó szokás szerint az S II alján, a 3,5 jack port pedig a tetején kapott helyet.

A hátlap, a redőzött mintázatnak köszönhetően nem gyűjti az ujjlenyomatokat és biztosabb fogást nyújt a mindennapi használat során.

Hardver

Mint mondottam a Galaxy S II mérete nem kicsi, de szerintem nem is túl nagy. A készülék egy 4,3 colos Super Amoled Plus kijelzőt kapott (480x800-as felbotás), amely ugye nem kell ecsetelnem, hogy mennyire gyönyörű képed ad?!

Már a bevezetőben említettem, hogy a telefon az új 4.0.3-as Androiddal érkezett hozzánk. Félelmetesen gyorsan pörög a rendszer ezen a ketyerén, ami nem csoda, hiszen az S II lelkét egy kétmagos 1,2 GHz-es processzor teszi ki, amelynek a működését még 1 GB RAM segíti. Ami a memóriát illeti 16 GB beépített tárhellyel gazdálkodhatunk, de ez microSD kártyával bármikor bővíthető ha esetleg szükség van rá.

A hátlapon egy 8 megapixeles kamera kapott helyet, amely képes 1080p-s videók rögzítésére. A sötétben való fényképezést egy LED vaku segíti elő. Természetesen videócsevegésre is lehetőségünk van, hiszen az S II előlapján egy 1,3 megapixeles kamera díszeleg, rögtön a szenzorok mellett.

A fontos hardveres dolgokat kitárgyaltuk. Akit esetleg egy benchmarkos kiértékelés is érdekel, az a képek között megtalálja a teszt eredményét.

Szoftver

Mivel a Samsung egyik telefonjáról beszélünk, nyilván senki nem fog meglepődni, amikor elárulom, hogy az új Ice Cream Sadnwich is a saját TouchWiz felületükkel lett ellátva. Ezzel véleményem szerint nincs is semmi gond, hát ki mást képviseljen a dizájn, mint saját magukat, de azt azért megjegyezném, hogy a TouchWiz bizonyos grafikai elemeire ráférne némi újítás, nekem nem nagyon tetszik és ez volt az egyik fő okom, hogy annak idején nem ezt a készüléket választottam. Persze ettől függetlenül van akinek tetszik és kényelmesebb, meg a "nagyok" szerint ez a rendszer így jobban is van optimalizálva, mint a sima, szűz Android ICS, ebben van is valami, de nekem fontos a kinézet.

Összefoglalás

Végső soron azt tudom elmondani, hogy egy nagyon gyors és precíz készülékhez volt szerencsénk. Azoknak akik olyan telefont szeretnének maguknak amelyik kijelző méret tekintetében nem üti át a határokat, illetve könnyű, kényelmes kezelésre vágynak, azoknak bátran merem ajánlani az S II-őt. Ami pedig a jövendőbeli frissítéseket illeti, reméljük a hamarosan megjelenő Galaxy S III nem fogja túlzottan lenyomni az S II-őt a gyártótól érkező figyelem tekintetében.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Kecskés Krisztián

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!