Nokia Lumia 610 készülékteszt

A Nokia igen nagyvonalú ajándékkal kedveskedett nekünk: mi lehetünk az elsők az országban, akik letesztelhetik és megoszthatják, milyen is az új Nokia Lumia 610, milyen érzés használni, vagy akárcsak nézni a készüléket.

Doboz, tartozékok

A készülék a Nokia szabványos adalékaival érkezik a szokásos kék színű dobozban. Jár hozzá USB kábel (töltéshez és adatátvitelhez), USB-s töltőadapter, illetve ehhez a típúshoz in-ear headset jár a Lumia 800 és 900 normál headsetjével ellentétben. Továbbá tartozék még két használati utasítás is: az egyik az összerakáshos és élesítéshez, a másik az általános használathoz.

Kinézet

A készülék már első látásra is igen kecsesnek mondható, a fémes előlap pedig még fokozza is a hatást. A hátlap egy érdekesen kialakított műanyagdarab, amely gyakorlatilag teljesen fedi a telefon hátulján, valamint az elejéből is egy keveset, így elsőre talán nehéz megmondani, hogy a levételhez egyszerűen le kell csúsztatni a készülékről.

Összesen hét gomb található az eszközön a Microsoft szabványainak megfelelően: az elülső, központi gombok kapacitívak, amely kényelmes használatot biztosít és már a Lumia 800-nál is nagy sikert aratott. A kamera-, a bekapcsoló- és a hangerőszabályzó gombok is mind a készülék jobb oldalán vannak. Amikor korábban megnézhettünk egy hasonló készüléket, annak a kamerájával voltak kisebb-nagyobb gondok, de szerencsére ezek a jelek szerint csak a tesztkészülék esetében voltak így, a frissen kézbe kapott darab teljesen működőképes.

Készülék tetején található meg mind az USB csatlakozó, mind a négy pólusú Jack dugó, illetve itt kapott helyet az akasztók befűzését lehetővé tévő lyuk is. A készülék két hangszóróval rendelkezik, a lejátszásra használt hangszóró a készülék hátuljának alján található meg, és kifejezetten jó a hangzása.

Hardver

 A készülék előlapjának nagy részét a mélyen ülő, 3,7 colos kapacitív TFT kijelző alkotja, amely a drágább készülékekkel szemben egyszerű üveggel van burkolva, és a Nokia egyik védjegyéül szolgáló Clear Black technológiával sincs ellátva. A kijelző a Microsoft szabványának megfelelően 480 x 800 pixel.

Az eddigi Nokia eszközöktől eltérően a Lumia 610-ben egy 800Mhz-es Qualcomm Snapdragon S1 zakatol, ehhez társul az új szabvány szerinti 256MB RAM, valamint 8Gb tárhely. Ezekkel ellátva sajnos jó néhány alkalmazást (pl. The Harvest) már képtelen futtatni a készülék, de a teszten igen jól szerepelt, és az operációs rendszerrel sem volt gond.

A Lumia 610 egy 5 megapixeles LED vakus kamerával rendelkezik, ami akadásmentesen működik és szép képeket készít.

Az 1300 mAh-s akkumulátor nem hangzik soknak, azonban a csökkentett fogyasztásnak és a háttérfolyamatok korlátozásának köszönhetően tovább bírja vele, mint bármelyik eddigi Windows Phone készülék.

Operációs rendszer

A Lumia 610 készülékek előnye, hogy már gyárilag a Windows Phone "Tango" operációs rendszerrel érkeznek, amely az eredeti Windows Phone 7 "NoDo" és a Windows Phone 7.5 "Mango" gyermekbajaiból rengeteget orvosol. Természetesen az összes eddigi lehetőség is megvan benne, ám megjelent néhány új lehetőség is, mint például az igen fontos internetmegosztás, vagy a GPS aktivitást jelző ikon.

Jó látni, hogy a Tango már tényleg használatra kész, így sajnos a szolgáltatókat várva kell abban reménykednünk, hogy a korábbi készülékekre is megérkezik előbb vagy utóbb a frissítés.

A Nokia a készülék operációs rendszeréhez a csempéknek beállítható "Nokia kék" színt, és a piactér új ikonját adta hozzá, de ezen kívül sok minden letölthető a Nokia árt piacteréről.

Extra szoftverek

A Nokia rengeteg saját szoftvert tett elérhetővé az utóbbi hónapokban a saját, zárt piacterükön keresztül, de a Lumia készülékek a Nokai Térképek és a Nokia Vezess alkalmazással gyárilag telepítve érkeznek, így már a kezdetektől a kezünkben van egy ingyenes navigációs és egy térképes alkalmazás.

Összefoglalás

A Nokia Lumia 610 az első benyomáshoz képest remekül teljesített. A teszt során nem találtunk komolyabb problémát a csökkentett teljesítménnyel sem. A készülék ára egyenlőre még nem tisztázott teljesen, de a kilátások alapján a remek operációs rendszerért és a kidolgozottságért remek ár-érték aránnyal számolhatunk.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Rusznyák Dániel

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!