LG Optimus 3D teszt
Az LG Optimus 3D megjelenése óta nagy álmom volt, hogy egyszer kipróbálhassam, hogy milyen élményt nyújt a 3D kijelzője, és most az LG Electronics jóvoltából ki is próbálhattam, így meg tudom osztani veletek tapasztalataimat, észrevételeimet, illetve a készülék specifikációját is. A telefon már nem mai darab, de még mindig lenyűgöző.
Doboz, tartozékok
A telefon egy kis piros dobozban érkezett, aminek a tetején megtalálható a készülék domborlenyomata, illetve a négy gomb is, valamint a nagy 3D felirat. A doboz a telefonon kívül még tartalmaz egy rövid használati útmutatót (ami szintúgy piros színű, mint a doboz), egy headsetet, valamint egy hálózati adaptert és egy adatkábelt.
Kinézet
Az Optimus 3D előlapján helyezkedik el a megszokott LG felirat, illetve a négy szoftvergomb is, illetve maga a 3D érintőképernyő (480x800) és egy előlapi VGA kamera. Az oldalán található egy microUSB és egy HDMI csatlakozó, így akár a 3D felvételeinket megtekinthetjük az LG 3D TV-jén is. A másik oldalán található a hangerő szabályozó, illetve a 3D gomb, aminek a segítségével könnyedén elindíthatjuk a 3D Space-t.
Ami a legfontosabb a képernyő után ennél a telefonnál, az az 5 megapixeles ikerkamera a hátlapon. Ezeknek a segítségével képesek vagyunk 3D felvételeket készíteni, így sokkal élethűbben meg tudunk bármit örökíteni.
Hardver
A telefonban egy 1 GHz-es TI OMAP4330 kétmagos processzor zakatol, amely mellé 2 GB ROM és 512 MB kétcsatornás RAM társul.
A hátlap alatt egy 1540 mAh teljesítményű akkumulátor dolgozik, ami ellátja a készüléket árammal. Ha aktívan használjuk a 3D funkciókat, akkor elég hamar lemerül, tehát érdemes vagy töltőt cipelni, vagy tartalék akkumulátort, ha hosszabb túrára szeretnénk menni és nincs a közelben konnektor.
Ha 3D játékot játszunk, akkor a készülék elég erősen el kezd melegedni, ami érthető is, hiszen nem kis teljesítmény kellhet a 3D kijelző meghajtásához.
Szoftver
A telefonon jelenleg Android 2.2.2 Froyo található, de elméletileg júliusra várható hozzá Ice Cream Sandwich, sajnos még nincs megerősítve a hír.
Ennek a kinézetét nem rajzolták újra teljesen, viszont a képernyő feloldása megegyezik a PRADA 3.0-éval, annyi különbséggel, hogy itt is a lekerekített sarok a jellemző, ezzel is az ívekre terelve a hangsúlyt.
A gesztusok itt is működnek, tehát a menüben egyetlen mozdulattal össze lehet zárni az összes kategóriát, illetve ki is lehet nyitni, valamint a főképernyőn is meg tudjuk tekinteni az összes képernyőt.
A menüben külön kategóriát kaptak a 3D alkalmazások, mint a kamera, galéria, valamint a játékok. Ha elindítjuk a 3D Space-t (vagy a telefonon a 3D gombot megnyomjuk), akkor eljutunk a 3D menüig, ahol a korábban említett alkalmazásokon kívül még helyet kapott a YouTube 3D is.
3D élmény
A 3D funkciókhoz el kell fektetni a telefont, de a legtöbb alkalmazásnál nem is engedi máshogy, kivéve a YouTube, ugyanis ott álló helyzetben egymás mellett látjuk a két képet. Ha teljes élményt szeretnénk elérni, akkor fontos, hogy megfelelő távból és szemből nézzük a képernyőt, különben összemosódhatnak a dolgok, vagy elveszhet a 3D hatás is.
Saját vélemény
Számomra teljesen lenyűgöző volt a 3D hatás, illetve a játékélmény. Az Asphalt 6, valamint a N.O.V.A teljesen elvarázsolt, alig tudtam letenni a telefont. Egyedül a viszonylag gyors merülés a zavaró, de a legtöbb okostelefon tulajdonos már hozzászokhatott.
Összegzés
Az LG Optimus 3D kinézete és a 3D kijelzőnek köszönhetően teljesen egyedi az Android operációs rendszerű telefonok között, legalábbis amíg meg nem jelenik a nagy testvér, az Optimus 3D Max. A készülék elvétve még kapható, az ára kártyafüggetlenül 95.000 Ft körül van. Ez az első, és egyelőre az egyetlen olyan 3D telefon, amihez nem kell szemüveg, viszont már előrendelhető az utódja.
A készülékkel készítettünk egy rövid 3D tesztvideót, amit számítógépen is meg lehet nézni, csak szemüveg kell hozzá (piros-kék). A videó itt látható:
Képek:
Rusznyák Mátyás
Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!