ICS 4.0.4 ZTE Blade-re

A ZTE Blade tulajdonosoknak sokat fájhat a feje amiatt, hogy a telefonjukon csak Froyo van, pedig a fejlesztésekhez ma már bizony szükség lehet Ice Cream Sandwich-re. A legtöbben ilyenkor inkább vesznek egy új készüléket, hogy azon is tudják tesztelni, pedig a Blade-re is fel lehet tenni CM9-es 4.0.4-et, amihez lejjebb olvasható a pontos leírás.

Számomra az első gondot a Recovery telepítése jelentette, ugyanis a készülék nem volt Root-olva, és ilyenkor az egyetlen lehetőség, ha úgy indítjuk el a telefont, hogy közben nyomjuk a hanger + gombot, vagy ADB-n keresztül is lehetséges, de nekem sajnos nem állt a rendelkezésemre éppenséggel. Sajnos nálam nem állt meg a zöld Android logónál, tehát tovább kellett próbálkoznom. Végül a megoldás a Recovery Manager volt, aminek köszönhetően 1,5 óra keresgélés után már könnyedén ment az egész anélkül, hogy bármilyen sort is be kellett volna gépelni ADB-n.

A telepítés feltételei:

  • Root-olt készülék (ezt a a z4root nevű programmal is megtehetjük)
  • A ROM letöltése INNEN
  • Recovery Manager
  • A Google Play-ből letölteni a Superuser nevű programot (INNEN)
  • Googel Apps csomagot letölteni INNEN
  • ClockworkMod letöltése INNEN

A telepítés lépései:

  1. Másoljuk át az SD kártyára a RecoveryManager_v0.37b.apk-t, ha még nincs root-olva a telefon, akkor a z4root.apk-t is.
  2. Másoljuk át a ROM-ot (cm-9-20120615-EXPERIMENTAL-blade-ColdFusionX-tilal6991.zip), valamint a Google alkalmazásokat (gapps-ics-20120429-signed.zip) és a ClockworkMod-ot (recovery-clockwork-5.0.2.0-blade.img) szintúgy az SD kártyára.
  3. Telepítsük a Superuser programot és a z4root-ot, ha még nincs root-olva, ha már root-olt, akkor a következő lépést hagyd ki.
  4. Indítsd el a z4root-ot, és nyomd meg a Temporary Root-ot, amitől a következő újraindításig root-olt lesz a készülék.
  5. Telepítsük fel a Recovery Manager-t, majd indítsuk el. A menüpontok közül válasszuk ki a Recovery telepítését, majd installáljuk a ClockworkMod-ot.
  6. A Recovery Manager-ben nyomjunk rá a Reboot in Recovery mode gombra, ekkor a telefon újraindul a recovery módban.
  7. Érdemes csinálni Backup-ot, hogy ha valami történne, akkor vissza tudjuk állítani a telefont. Ezt a Backup/Restore menüpont alatt tudjuk megtenni (mozgás a recovery-ben: fel-le mozogni a hangerő gombokkal, a Home gombbal tudunk bemenni a menükbe, valamint a Back gombbal lépünk vissza). Ez kb. 5 percig tart.
  8. Formázzuk le a data partíciót: wipe data/factory reset.
  9. Válasszuk ki az install zip from sdcard menüpontot, majd menjünk rá a ROM-ra. Ez kb. 2-3 percig tart.
  10. Indítsuk újra a telefont, majd hagyjuk elindulni, ez is kb. 5 percet vesz igénybe.
  11. Kapcsoljuk ki a telefont, vegyük ki az akkumulátort, majd tegyük vissza 3-4 másodperc múlva.
  12. Indítsuk el Recovery módban (bekapcsoláskor nyomva kell tartani a Hangerő -), majd újra install zip from sdcard, de most a Google alkalmazásokat kell telepíteni.
  13. Indítsuk újra a telefont és hagyjuk hogy elinduljon (2-3 perc)
  14. Ezek után érdemes még egyszer kikapcsolni, kivenni az akkumulátort majd visszatenni, ha esetlegesen lefagyna a Wi-Fi bekapcsolásakor.

Ezzel fel van rakva a telefonunkra egy teljes értékű ICS 4.0.4. A ROM-hoz tartozó linket köszönjük Falvay Sándor-nak, aki elárulta nekünk a nagy titkot, honnan érhető el a ROM, bár elég kevés leírást adtak meg ott, pár óra próbálkozás után sikerült telepíteni. Remélem nektek ezzel a leírással megspórolok pár óra keresgélést .

Képek:


   
   
   
   
   
   

 

Rusznyák Mátyás


Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!