Samsung Galaxy Tab 2 10.1 - teszt

A Samsung Magyarország jóvoltából lehetőségünk nyílt tesztelni az egyik legújabb tabletjüket, a Samsung Galaxy Tab 2 10.1-et.

Doboz, tartozékok

A készülék egy lapos, fehér dobozban érkezik, a tetejére rányomva a telefonnak a képe, ami nálunk nem látszik, ugyanis a sajtó teljesen fehér dobozban kapja meg a tesztkészülékeket. A doboz tartalmaz a tableten kívül egy hálózati adaptert és egy adatkábelt.

Kinézet

A képernyő alatt található a Samsung logó, fölötte pedig egy VGA kamera. A készülék két szélén található megvastagítás az Apple-Samsung per után lett kialakítva, hiszen az előző verzió túlságosan is hasonlított az iPad-re, viszont most helyet kapott a szélén két hangszóró, amivel akár sztereóban is hallgathatjuk a zenét. A tetején helyezkedik el a bekapcsológomb, a hangerőszabályozó gombok, a 3,5 mm-es jack csatlakozó, a microSD foglalat, valamint a SIM kártya foglalat.

A hátlap tetején található egy 3 megapixeles kamera, ami sajnos nem autofókuszos, valamint nagyjából középen a Samsung logója. Az alján egyedül a Samsung egyedi csatlakozójának a helye található, amivel tölteni tudjuk, vagy csatlakoztatni a számítógéphez.

Hardver

A készülékben egy kétmagos, 1 GHz-en ketyegő Texas Instruments OMAP 4430 dolgozik, a grafikus gyorsításért egy PowerVR SGX540-es GPU felel, valamint 1 GB RAM található még benne. A belsejében egy 7000 mAh-s akkumulátor látja el a árammal, aminek köszönhetően elég szép ideig bírja egy töltéssel. A kijelző 10,1 colos kapacitív TFT érintőképernyő, ami 1280x800-as felbontással van megáldva.

A készülék mindössze 583 gramm, tehát nem mondható nehéznek, így akár kényelmesen lehet használni hosszabb ideig, anélkül hogy elfáradna a kezünk a tablet tartásától..

Szoftver

Jelenleg Ice Cream Sandwitch (4.0.3) fut rajta. A kezelő sáv alulra költözött, tehát a szoftveres gomboktól kezdve az értesítési sávig minden. A szokásos gombok mellé (vissza, home, menü) bekerült egy új is, amivel könnyedén lehet képernyőképet készíteni, majd azt szerkeszteni.

Néhány eredeti Google alkalmazás helyett a Samsung sajátjai kerültek be, például a Google naptár helyett most S tervező van, illetve még van az S Suggest is, ami alkalmazásokat ajánl nekünk.

Az alul található felfele mutató nyíl segítségével elindíthatjuk a minialkalmazásokat, amiknek nem kell feltétlenül a teljes képernyőt elfoglalni. Ilyen például az S tervező, világóra, számológép, E-mail, de ezeken kívül még jópár alkalmazás található itt. A lista szerkeszthető, így a felesleges programokat ki lehet onnan szedni, illetve a sorrendet is módosíthatjuk.

A SIM foglalatos verzióval telefonálni is lehet, igaz csak kihangosítva, de egy headset segítségével orvosolható. Az SMS-MMS kezelőfelület csak a SIM kártya behelelyezése után lesz látható.

Ami még külön meglepetés, hogy gyárilag telepítve van rá a teljes Polaris Office, aminek a segítségével megnézhetjük, valamint szerkeszthetjük az excel táblákat, powerpointokat, valamint a dokumentumokat is.

Összegzés

Egy nagyon jól összerakott tabletről van szó, amely mind árban, mind pedig tudásban nagyon jól el lett találva. A tablet középkategóriába tartozik mind árban, mind pedig tudásban. Néha előfordulnak kisebb laggok, de nem zavaróak. A készülék legolcsóbb változata közel 100.000 Ft-ért lesz kapható, illetve a 3G-vel és Wi-Fi-vel ellátott 140.000 Ft.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Rusznyák Mátyás

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!