Google Nexus 7 tablet teszt

Az Artwork Photo fotósbolt jóvoltából jutottunk hozzá tesztelésre a régóta vágyott Nexus 7 tablethez, úgyhogy nosza, ki is próbáltuk. Mint a képeken és a videón látszik, nem tudtuk teljesen kibontani, hiszen ezt a készüléket még el kell tudják adni, de a tesztet így is meg tudtuk ejteni. Ha valakinek a teszt végére kedve támad beszerezni egyet, ne sokat teketóriázzon, a hivatkozott üzletben megvásárolható a készülék!

Doboz, tartozékok

A tablet egy ízléses szürke papír borítású dobozban érkezik, melyen a tablet egy érdekes, 7-est formázó módon van elhelyezve. Ha ebből kihúzzuk, egy fekete, szintén nagyon szép dobozt találunk benne, ami kettészedve rejti a tabletet. Ha azt kivesszük, egy még kisebb fekete dobozt találunk benne, mely tartalmaza a töltőfejet, és az USB kábelt, valamint egy rövid használati útmutatót.

A készülékhez adott töltőfej amerikai szabványú volt, egyelőre nem is találhatunk nagyon mást, esetleg angolt, de mivel USB kábellel lehet tölteni, így megoldható másik telefon töltőjéről, vagy közvetlenül a számítógépről.

Kinézet

A tablet kinézetét nem bonyolították túl. Az előlapja fekete üveg, ami körülveszi 7 inches kijelzőt, és van rajta egy 1.2 MP-es kamera, mely kizárólag videochat céljára való. (na jó, esetleg kislányoknak nem kell a fürdőszobatükörben fotózkodni :-)) A képernyő széles formátumú, felbontása 1280 x 720 pixel, mely pont megfelel a normál HD formátumnak. Ez 216 pixel / inch képpontméretet jelent.

A készülék hosszanti oldalán található a ki/be kapcsoló gomb, és a hangerőszabályozó két gombja. Az egyik rövidebb oldalán (monhatni az alján) a headset aljzata, és az USB kábel aljzata. Elmondható, hogy nem vitték túlzásba a kezelőszerveket, de ez talán pont így van jól. Méretei: 198.5 x 120 x 10.45 mm, a súlya 340 gramm.

Hardver

A készülék lelkét egy quad-core Nvidia Tegra 3 processzor adja, ez biztosítja a teljesen akadásmentes működést, 1 GB RAM-mal látták el, ez ebben a kategóriában nem kevés, és 8 vagy 16 GB tárterülettel rendelkeznek ezek a készülékek. Ez számomra nem mérvadó, mivel videókat nem szoktam tárolni mobil készülékeken, de sokaknak fontos adat. A kpróbált tablet egyébként a 8GB 16GB verzió volt.

Szoftver

A tablet a gyári Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszerrel érkezik, és nincs túl sok előtelepített programmal ellátva, de ismerve a Play Store hatalmas kínűlatát, ez senkinek sem fog problémát okozni. Ami számomra érdekes volt, az a Chrome jelenléte, az új Androidban már lecserélték a régi, valljuk be, semmire sem használható böngészőt.

Szintén előtelepítve található a Google Earth, ezt ki is próbáltam. Sajnos nem volt vele jó tapasztalatom, egy elforgatásnál egyszerűen kilépett, majd ezt legközelebb is megismételte.

Ami még érdekesség, hogy a nyitóképernyő, és az alkalmazások képernyője csak állított formátumban látszik, ha elfektetem, akkor  oldalról kell nézni. Ráadásul a mobiltelefonos felület látható minkét esetben, tehát elmondható, hogy nem a tabletekre optimalizált rendszert telepítették rá.

Kapcsolatok és szenzorok

Az alapvető kapcsolatot 802.11 b/g/n WiFi biztosítja a külvilággal, de természetesen Bluetooth is található a tabletben. A mozgás és helyérzékelést GPS, Accelerometer és Gyroscope biztosítja. 3G vagy hasonló mobil internet ezekben nincs, kb hat hét múlvára várjuk a 3G verzió megjelenését, legalábbis a pletykák szerint.

Összegzés

Valóban csúcsteljesítményű ragadozó a Google új zászlóshajója, szép, ízléses darab, igazán jó vétel. Magyarországon a legjobb bolti ára 89.990 ft. forint, és nem is olyan sok. A bolti ára az USA-ban 250 USD, ehhez jön még a  25 USD szállítási költség és a 9% ottani ÁFA összesen tehát 299.75 UDS (kb.: 68.000 ft.) , majd erre jön rá Magyarországra vagy az EU-ba szállítás esetén az útiköltség, a vám és az ÁFA. Sajnos nálunk ezért nem is lesz olcsóbban kapható.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Rusznyák Gábor

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!