WayteQ xTAB-70w teszt

A múltkori kaland után a Navon Platinummal eljutottunk a magyar WayteQ xTAB-70w-hez, ami tudás szintjén hasonló, ellenben a fejlesztők számára már használható, mert ezt az ADB abban a pillanatban felismeri, amint csatlakoztatjuk a számítógéphez. A teszt NEM a WayteQ jóvoltából készült, mert megkeresésünkre még válaszolni sem tudott az egyébként magyar cég PR képviselője (a főszerk).

Doboz, tartozékok

A készülék egy fehér dobozban érkezik, amin a készülék képe látható. A dobozban található maga a készülék, egy hálózati adapter (lévén, hogy nem lehet USB-n keresztül tölteni), egy USB adatkábel, valamint egy USB OTG adapter.

Legfelül találjató a becsomagolt tablet, majd ha leemeljük a tartót, alatta találunk minden kiegészítőt és a használati útmutatót.

Kinézet

A tablet kinézete kifejezetten egyedinek mondható, ugyanis a bal felső sarokban található egy VGA kamera, a jobb felső sarokban pedig hardveres gombok, ami arra enged következtetni, hogy nem ICS-hez lett tervezve, hanem korábbi verziókhoz, ugyanis az ICS-ben már találhatóak szoftveres gombok. Pontosan középen helyezkedik el a 7 colos kijelző. A hátlap pont a képernyő mögött fémburkolatot kapott, így a legfontosabb részeit a készüléknek védi. Ezen kívül a hátlapon található még egy 2 MP-es kamera, valamint a hangszóró.

A csatlakozók a tablet jobb oldalán kaptak helyet, ahol lentről felfelé haladva helyezkedik el a töltő csatlakozója, a microUSB, egy microHDMI, valamint egy 3.5-ös jack. Ha a tablet teljesen lefagyna, akkor található a jack csatlakozó fölött az ujraindításhoz egy kis rés. Bal oldalon csak a bekapcsológomb és a hangerő szabályozó kapott helyet, viszont alul egy infra található, amely az opcionális távirányítóhoz került rá.

Hardver

A készülékben egy 1 GHz-es AM8726M3-as Cortex-A9-es zakatol, ami egy tablet számára nem annyira kevés, ellenben a benne lévő memória elég kevéske (512MB), így néha kisebb-nagyobb laggok előfordulhatnak. A tablet alapvetően 8 GB tárhellyel rendelkezik, amit még MicroSD segítségével lehet bővíteni.

Az USB OTG adapter segítségével rá lehet kötni a tabletre külső vincsesztereket, 2.5"-ig meg tudja hajtani, a fölött már általában a legtöbb merevlemeznek már külső tápegysége van.

Szoftver

A készülék indításakor egy teljesen gyári Android Ice Cream Sandwich felületet kapunk, tehát nem tartalmaz semmi egyedi felhasználói felületet. A tableten a 4.0.3-as ICS fut. A jobb alsó sarokban található órára nyomva nyithatjuk fel az értesítési sávot, majd a dátumra bökve megjelennek a gyorsbeállítási lehetőségek, mint a Wi-Fi, a képernyő automatikus forgatásának engedélyezése, a fényerő, valamint az értesítések engedélyezése. Mint feljebb írtam, kisebb-nagyobb laggok előfordulhatnak, tehát nagy hardverigényt követelő alkalmazásokat nem enged telepíteni, így a Google Chrome-ot sem. Ha mégis ráerőszakoljuk a készülékre, akkor se nyerünk vele sokat, ugyanis szinte rögtön lefagy az applikáció.

A Wayteq egyébként már a második frissítést is kiadta a megjelenés óta, ami dícséretes. Remélem, hamarosan a Jelly Bean is megérkezik. Megérkezik?

Összegzés

A tablet fejlesztés szempontjából tökéletes, felhasználói szempontból talán kicsit idegesítő a laggolás, bár másik nézőpontból viszont megfelelő az ár/érték arány, hiszen ez nem tartozik a legdrágább tabletek közé a maga 37.000 Ft-os árával.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Rusznyák Mátyás

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!