HTC One X teszt

A HTC Magyarország jóvoltából lehetőségünk nyílt a cég egyik legújabb Android-os telefonját tesztelni, a One X-et. A készüléket először a barcelonai Mobile World Congress-en mutatták be.

Amikor megkaptuk a telefont, azt hittem, hogy csak a dobozt küldték el a súlya alapján, de aztán megnyugodtam, amikor kibontottam és benne találtam a fehér HTC One X-et. Ez a készülék súlyának köszönhető, ami összesen 130 gramm.

Doboz, tartozékok

A telefonból demó változatot kaptunk, így egy sima fehér dobozban érkezett, így a kinézetéről nem tudunk részletes leírást adni, viszont a tartalmáról igen. Mint minden készülékhez, ehhez is jár egy hálózati töltő, egy adatkábel, a SIM kártyát védő ajtócskához egy pöcök, valamint egy mikrofonos fülhallgató. Természetesen ehhez is megtalálhatóak a szokásos használati útmutatók.

Kinézet

Az előlapon egy 1280x720 felbontású kijelző található, ami Super LCD 2 technológiával van ellátva és a Gorilla Glass 3D védi a sérülésektől. A betekintési szög elég nagy, így szinte bárhonnan nézhetjük, rendesen fog minden látszódni. A kijelző alatt található az Ice Cream Sandwitch számára tökéletesen megfelelő kapacitív érintőgombok, tehát a back, a home és az alkalmazásváltó gomb.

A kijelző fölött található közvetlenül a HTC logója, legfelül pedig a nem éppen megszokott hangszóró, ugyanis itt nem található külön takarólemez, hanem a műanyagba fúrták ki a lyukakat. A jobb felső sarokban található az első kamera, ami 1,3 MP-es.

A hátlapon egy 8MP-es, intelligens LED vakuval és BSI szenzorral (rossz fényviszonyok esetére) felszerelt kamera található, ami pár miliméterrel kiemelkedik a hátlaptól, de az asztalra rakva nem billeg. Legalul található még a hátsó hangszóró, ami ugyan úgy lett kialakítva, mint az első, tehát a műanyagba fúrtak lyukakat. Teljes hangerőn néha előfordulhat emiatt a torzulás.

A készülék tetején található a kikapcsológomb, a 3,5-ös Jack csatlakozó, valamint az Android-os készülékeknél nem megszokott módon a SIM kártyát takaró ajtócska is, amit a tartozékoknál is említett pöcökkel lehet kinyitni. Jobb oldalra került a hangerőszabályzó, bal oldara pedig a MicroUSB csatlakozó.

Hardver

A HTC One X sokat fejlődött hardvert nézve is. A telefon belsejében az Nvidia TEGRA 3 lapkakészlet található. A 40 nanométeres SoC egy ARMv7 utasításkészletű, ARM Cortex-A9 családba tartozó processzort tartalmaz, melyben négy plusz egy mag található. A magok egyenként 1,5 GHz-en zakatolnak, kivéve a plusz egyet, ami az alacsony akkumulátorhasználatért felel, így az alacsony számításigényű feladatokat végzi el, mint a háttérben történő levelek lekérése lezárt képernyő mellett. A készülékben ezen kívül egy GeForce ULP grafikus gyorsító és 1 GB alacsony energiaigényű LP-DDR2 RAM található.

A tárhely alapvetően 32 GB, ami nem bővíthető, hiszen nem található a készülékben MicroSD foglalat, így be kell érnünk a gyári 32 GB-vel, ami szerintem egy átlag felhasználónak bőven elég.

A telefonról készült Benchmark is, ami számomra elég meglepő eredményt mutatott, hiszen a HTC One X 4600-4700 pont körül van, a tesztkészülék viszont elérte az 5300-at is, ahogy a lenti képen is látszik.

Szoftver

A készüléken gyárilag az Ice Cream Sandwitch található, a tesztkészülékünkön a 4.0.4-es verzió fut. A HTC One X már a legfrissebb Sense-et kapta meg, ami az előző verziók tapasztalatai alapján már kevesebb benne az animáció, ellenben sokkal átláthatóbbá vált.

A telefon nem kevés gyári alkalmazást tartalmaz, amiknek nagy része igazán hasznos is, mint például a Polaris Office, aminek a segítségével telefonunkon is tudjuk szerkeszteni a Word, Excel és Powerpoint fájlokat. A következő a HTC Hub, ahol a cég által ajánlott alkalmazásokat, néhány ingyenes csengőhangot, háttereket és kinézeteket tartalmaz. Ezeknek a letöltéséhez létre kell hozni egy HTC fiókot. A következő gyári alkalmazás a Car, ami autózás közben leegyszerűsíti a használatot. Több készülékben is megtalálható ez az alkalmazás, de a HTC végzett rajta egy kis ráncfelvarrást, amitől igazán látványos is lett. Még megtalálható az EA Games is, amivel láthatjuk az EA néhány játékát, amiből egy ingyenesen játszható, négynek le lehet tölteni a demó változatát.

A kamera alkalmazást külön kiemelem, ugyanis nem kis meglepetésként szolgált számomra, hogy már magában az alkalmazásban is lehet különböző effekteket rátenni a képekre, mint torzítást, szürkeárnyalatok stb. A bal alsó sarokban található A betűre nyomva tudjuk a kamera-jeleneteket beállítani. Itt lehet kiválasztani, hogy milyen jellegű képet szeretnénk készíteni. Van lehetőség panoráma képet, csoportos arcképet, közelképet és még sok más lehetős van ezeken kívül. Az egyetlen apróság, ami rontja az élményt, hogy a képek egy kicsit zajosak.

Összegzés

Aki egy igazán használható és igényes telefont szeretne venni, azok számára tudom ajánlani. Én nem vagyok egy nagy Android fanatikus, de ebbe a telefonba szinte rögtön beleszerettem. A tudásának nagyjából megfelelő áron vehető meg kártyafüggetlenül, tehát 120.000 Ft körül. A készülék kapható fehér és szürke színben is.

Képek:

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Rusznyák Mátyás

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!