Két hét egy Galaxy Nexussal - zárszó
Mint azt két héttel ezelőtt megírtam, eltöltöttem két hetet egy Galaxy Nexus készülékkel, ezáltal kipróbálva, vajon eljutott-e már oda az Android rendszer, hogy kényes, iPhone-hoz és Windows Phone-hoz szokott ízlésemnek megfeleljen a használata. Nos, komoly tapasztalatokkal lettem gazdagabb, és erről most be is számolok.
Először is szeretnék köszönetet mondani Marcellnek, aki egy egész ötlebörzével jött segítségemre, hogy mit érdemes kipróbálni, és bizony jó részét ki is próbáltam. Nagyon tetszettek a widgetek, és a WinAmp is jól néz ki a zenelejátszáshoz. Miután videókat nem szoktam telefonon nézni, így azok kimaradtak, de a backup eszközöket például nagy figyelemmel olvastam el.
Van egy olyan terület az Androidban, amit méltán dícsérnek, ez pedig az értesítési terület. Rendkívül informatív, és ha egyszer megszólal a hangjelzés, vagy elkezd villogni a led, akkor ránézésre lehet megállapítani, mi történt, akár tíz perc után is (ezt már nagyon hiányoltam az iOS-ből). Tehát nem történhet semmi a tudtomon kívül a világban, és ez bizony fontos a számomra.
Ugyanakkor a Play Store-ban egyre több hasznos app található, a jobbak pénzért, és ezt pozitívumnak értékelem, bármilyen furcsa is. Ugyanis a fejlesztők csak akkor készítenek értékes alkalmazásokat, ha azokból bevételük is származik. Ez természetes, és nem hiszem, hogy sajnálnunk kellene 1-2 dollárt egy fejlesztőtől, ha élvezzük az alkalmazát, amit írt.
Megfigyeltem még, hogy a Nexus sem mindig teljesen Nexus, de ez egy másik történet.
Úgy tapasztaltam tehát, hogy az Android felnőtt a feladathoz, és most már használható mindennapi telefonnak egy olyan válogatós ember számára is, mint én vagyok. Így hát a másik két telefon bekerült a fiókba a tesztkészülékek közé, és addig, míg az Android használhatóbb számomra, ott is maradnak a teszteléseken kívül.
Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!