Nem is olyan mini - kipróbáltuk a Samsung Galaxy S III Minit

Kb egy hete kaptunk tesztelésre a Samsung Magyarországtól egy Samsung Galaxy S III Mini-t, ami mindössze pár hónapja debütált. Kíváncsiak voltunk a készülékere, hiszen a neve alapján egy kis méretű, alacsony teljesítményű telefonra számítottunk. Ám a név valójában egy közepes kategóriájú készüléket rejt.

DSCF4464.jpg

Doboz, tartozékok

Mint mindig, a tesztelésre kiadott készülékek szimpla fehér dobozban érkeznek, ellenben a boltban vásárolt telefonoknál rajta található a a telefon képe és a neve. Ha a doboz nem is ugyanaz, mint amit a boltban adnak, a tartozékok megfelelnek, amik pedig a következők: nem követik a legújabb trendet, tehát a töltő nem egy adatkábelből és egy hálózati adapterből áll, hanem a kettőt teljesen külön választották, így kapunk külön kábelt a töltéshez és a fájlok másolásához. A töltőn kívül található benne egy "agyjáratos" fülhallgató, amihez meglepetésemre kapunk különböző méretű tartalékfejeket is.

DSCF4472.jpg

Kinézet

A készülék, mint a nevében is van, az S III lekicsinyített változata, természetesen vannak kisebb különbségek, de csak minimális. Egy viszont biztos, mégpedig az, hogy nem lehet a telefonnak az éleiről beszélni, mert mindenhol szép íves, aminek köszönhetően szinte belefekszik az ember kezébe.

A képernyő mérete 4 col, ami valamivel nagyobb, mint az iPhone 4 kijelzője. A kicsinyítés közben a felbontáson is változtattak, ami most már nem HD, hanem csak WVGA.

DSCF4467.jpg

A kijelző alatt található egy fizikai gomb, ami a főképernyőre való visszalépést szolgálja. A jobb oldalán található a vissza gomb, a bal oldalán pedig a menü. Ezekkel csak annyi az idegesítő, hogy nem látszanak, így aki még nem szokta meg a kezelését, az még belezavarodhat, de egy idő után már rááll az ember keze. A kijelző fölött található a hangszóró, az első kamera, aminek a teljesítménye drasztikusan csökkent (0,3 megapixel) és a közelségszenzor kapott helyet.

DSCF4438.jpg DSCF4464.jpg

A hátlapon megtalálható az 5 megapixeles kamera, alatt közvetlenül a LED vaku, valamint a hangszóró. A telefon tetején egyedül a 3,5 jack csatlakozó kapott helyet, a töltőkábelt az aljába kell csatlakoztatni.

DSCF4465.jpg

DSCF4440.jpg DSCF4441.jpg DSCF4442.jpg DSCF4443.jpg

Hardver

A Galaxy S III Mini-ben a vártnál gyengébb processzor került a motortérbe, mint a nagy testvérének, ellenben ezt se mondanám gyengének. A Samsung választása a ST-Ericsson NovaThor U8500-ra esett, ami összesen két magot számlál, amelyeknek darabja 1 GHz-en zakatol. A processzor munkáját egy Mali-400MP grafikus gyorsító segíti.

A hátlap alatt egy viszonylag kis kapacitású akkumulátort találunk (1500 mAh), amivel nagyjából 1-1,5 napot bír átlagos használat mellett, lezárt képernyővel viszont akár 2-3 napot is. A telefon a normál SIM kártyát fogadja, ellenben az SD kártyával, amiből MicroSD-vel lehet bővíteni. Az egyetlen negatívum, hogy a MicroSD az akkumulátor alatt kapott helyet, így a kártya kivételéhez/berakásához mindenképpen szükséges a telefon újraindítása.

DSCF4469.jpg

Szoftver

A készüléken az Android 4.1-es változata fut, aminek köszönhetően jobban van optimalizálva a hardver. Mint már megszokhattuk a Samsung-tól, mindig teljesen egyedi kezelőfelületet kapunk, ami egészen eddig a TouchWiz volt, de most lecserélték NatureUX-re. Ez nagyon sok változást hoz magával, mint például rengeteg widget, de ami nekem a legjobban tetszett benne, az a képernyő feloldása arcfelismeréssel. Ha a feloldást a gyári beállításon hagyjuk, tehát húzáson, akkor lehetőségünk van három alkalmazás gyorsindítójának a megjelenítésére. Az arcfelismerésnek köszönhetően bekerült az intelligens kijelző lekapcsolás, ami azt jelenti, hogy egészen addig, amíg a képernyőt nézzük, nem zár le a képernyőzár. Alapvetően megtalálható a ChatON, a Google kereső és a kamera.

screen2.png screen1.png

A másik nagy változtatás, hogy a telefont most már nem csak a megszokott gesztusokkal lehet kezelni, hanem például a készülék döntésével is, így például egyszerűbben lehet nagyítani a képekre, az alkalmazás ikonját kitenni valamelyik képernyőre, valamint rengeteg hasonló funkció található meg benne. Alapvetően ezek ki vannak kapcsolva, de az első alkalommal, amikor lehet őket használni, akkor megkérdezi, hogy szeretnénk-e engedélyezni.

screen5.png

A következő dolog, amit kiemelnék, az a zenelejátszó. Azon kívül, hogy a képernyőzárnál nem lehet vezérelni, egyszerűen imádni való. Ami viszont engem teljesen elvarázsolt, az a beállítható hangzás, így ha van otthon egy jó minőségű hangszórónk, akkor azt ki tudjuk használni, ha mélynyomónk is van hozzá, akkor azt is meg lehet dübörögtetni a Bass boost lehetőséggel. Ehhez rengeteg előre beállított lehetőségünk van, de akár egyénit is állíthatunk be. Az egyetlen probléma, hogy ezeket a saját hangszórója nem engedi használni, viszont egy fülhallgató vagy hangszóró megoldja ezt. Az más dolog, hogy a kezelését külön el kell sajátítani, de ha egyszer sikerült, akkor szinte minden igényt kielégít.

screen3.png screen4.png

A telefon összesen ezeket a nem megszokott alkalmazásokat tartalmazza, viszont ezek tipikusan olyan funkciókat látnak el, amiket az ember a mindennapokban is használni tud.

Összegzés

Nekem kifejezetten tetszik a telefon, nem túl nagy, így kényelmesen elfér a kézben. Egyedül a fényes műanyag hátlap a kérdéses, hogy mennyire fog karcolódni, de azon kívül egy igényesen összerakott telefont kapunk. A készülék kártyafüggetlenül 110.000 Ft körül kapható.

Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!