Huawei Ascend G510
Nagyképernyő a középmezőnyben
A Huawei régebben OEM gyártóként kezdte, többet között nekem is egy általuk gyártott ám a szolgáltató nevével ellátott készülék volt az első Androidos készülékem. Azóta sok minden változott és mára az elismert gyártók közt tartják számon, hiszen idén az első negyedévben már a 4. legtöbb készüléket eladott gyártó volt. Huawei Technologies magyarországi képviseletétől kaptuk meg a készüléket egy teszt erejéig.
Doboz, Külső, Tartozékok
A doboz egy egyszerű fehér hasáb, amin a készülék képe és a gyártó logója van. kinyitva először a készülékkel találjuk szemben magunkat, alatta pedig megtaláljuk a tartozékokat, amik listája nem hosszú, de minden itt van ami kell. Töltőcsatlakozó, adatkábel, és egy közepes minőségű fülhallgató.
A készülék egy egész csinos darab, mi a fehér variánst kaptuk de van belőle fekete is, és kényelmes kézbe venni. A készülék ház műanyag, és néhol van kis hiba az összeillesztésnél és recseg, de tényleg kevés, és nem is zavaró, főleg ha figyelembe vesszük, hogy ez a készülék nem 100 ezer forint hanem a fele. A 134 x 67 x 9,9 milliméteres mérete és a 150 grammos tömege nem a legkisebb telefonok közé sorolja, de nem is célja, hiszen a 4.5 hüvelykes kijelzője foglalja el a nagy helyet elöl. A kijelző IPS-LCD így a betekintési szöggel semmi gond, a felbontása 480 x 854 pixel de ez elfogadható, és igazából teljesen jól használható.
![]() |
Balra: fehérben(nálunk készült), Jobbra: Sajtofotó
A kijelző alatt találjuk a szokásos három gombot (visszalépés, kezdőképernyőre ugrás és menü), felül pedig a Huawei felirat, és az előlapi kamera, és a szenzorok találhatók, továbbá egy jelző led, ami jelzi ha történt valami, amit nem vettünk észre, és világít ha töltőn van a készülék.
Jobb oldalon semmi sincs, bal oldal viszont tele van, hisz itt találjuk a képernyő feloldó gombot, a hangerő szabályozó gombokat, és a microUSB csatlakozót is. Felül csupán a jack csatlakozó van. alul pedig csak a beszédmikrofon. A hátlap ami műanyagból van, nem tartozik az olcsóbbak közé, nem gyűjti az újlenyomatot és kellemes kézben tartani. A hátlap felső részén a kicsit kidudorodó kamara van, mellette a LED villanó, a másik oldalán pedig a hangszóró. Lejjebb pedig a Huawei logója, alul pedig a dts felirat, ami hangzásjavító eljárásra utal. A hátlap leszedhető, és így férünk hozzá a normál SIM foglalthoz, a microSD kártyához, és a cserélhető akksihoz.
Hardver, szoftver
A készülék hardvere nem a legerősebb, de véleményem szerint mindennapi használatban elég. A készülék Qualcomm MSM8225 Snapdragon chipsetet használ, amiben van egy kétmagos magonként maximum 1.2 GHz-es processzor, és Adreno 203 GPU. A hardver gyenge pontja az 512 MB ram, hiszen néha kevésnek bizonyul. A belső memória 4GB amiből a felhasználó 2.2 GB-ot ér el, de microSD kártyát 32 GB-is tehetünk bele. Természetesen futtattam benchmark programokat is, de valami miatt a Geekbench nem akart elindulni. Quadrant:2486, Antutu: 4319, Smartbench 2013: 2321/1522.
![]() |
![]() |
A sebességgel semmi gond, de néha meg-meg akad, ha a hardver dolgozik. A készüléken Android 4.1.1 fut de a felületen ennek semmi nyoma. A készüléken a Huawei saját Emotio UI-ja van, amelyben talán a legfontosabb dolog, hogy nincs külön menübe juttató gomb, hisz minden alkalmazás a főképernyőn helyezkedik el, kicsit iOS érzés, de mivel mappákba is rendezhetjük az alkalmazásokat elkerülhetjük az összevisszaságot. Ötféle téma közül választhatunk és ez kifejezetten jó, hisz ilyenkor minden átalakul, nagyon látványos.
![]() |
![]() |
Számomra kicsit meglepő volt, de a gyártó nem pakolta tele alkalmazásokkal a készüléket, persze az alap számológép, ébresztőóra, a naptár, az FM-rádió, a fájlkezelő, a böngésző, a csevegő, a zene- és videolejátszó, valamint az email kliensek megtalálhatóak. Viszont külön alkalmazást kapott a DLNA, zseblámpa és biztonsági menüpont is.
Multimédia, kamera
A kamera 5 megapixeles, és sötétben is egész jól használható a villanó miatt. A képminőség javítására sok beállítási lehetőségünk van, ISO és expozíció értékeket állíthatunk, valamint elláthatjuk a képeket geocímkével, hogy később térképen is visszanézzük a lőtt fotók helyét. Ezeken kívül a fehéregyensúlyt (izzólámpa, fénycső stb.) is belőhetjük, effektezhetünk (negatív, szolarizált, szépia stb.), vagy csinálhatunk panorámafelvételt. Videót viszont maximum csak VGA felbontásban képes felvenni. A képek a kijelzőn jól mutatnak de nagyban sajnos csalódást keltenek, viszont a képek nem zajosak, de a részletesség nem tökéletes.
A zenelejátszó nagyon jól néz ki, és nagyon sokrétű. A zenék között az albumborítók lapozásával is lehet lépkedni, lejátszási listáink is vannak, és többféle módon rendezhetjük a zenéinket. Bekapcsolhatjuk a DTS hangzást is, ami fülessel hallgatva kifejezetten kellemes minőséget teremt. Van FM-rádiónk is mely tudja az RDS-t is, és füles kell a használatához.
Filmezni lehet a kijelzőn, hisz már élvezhető a méret, viszont a hardver miatt le kell mondanunk a HD tartalmakról, mert a 720p is akadozott néha. De ennél kisebb felbontással nem volt gond.
Adatkommunikáció, összegzés
Nem csúcstelefon, és nem is várhatjuk el tőle azt a palettát, de azért itt is van bőven minden. Wi-Fi-ből b/g/n, tud hotspotként is üzemelni, van DLNA is, Bluetooth chip 2.1-es verziószámú, tudja az EDR-t és az A2DP-t. GPS pedig A-GPS-es így hihetetlenül gyorsan pozicionál. Mobilinterneten maximum 7.2 Mbps feltöltéskor pedig, 5.76 Mbps, nem villámgyos de mindennapi használathoz bőven elég. Telefonálás közben kiváló a hangminőség mindkét félnél.
A készüléken nem csak a Chrome böngésző található meg hanem a gyártó által feltett is, ami viszont képes flasht futtatni, és gond nélkül teszi ezt. Nincs gond a nagyítással sem. Offline olvasásra is lementhetünk oldalakat, vagy megoszthatjuk őket közösségi oldalainkon.
Az 1700 mAh-s akkumulátor nem nagy, viszont a gyártó szerint 6 óra beszélgetést tesz lehetővé. Körülbelül ezt mutatja nekem is, viszont kis spórolással kibírja amíg hazaérünk. Véleményem szerint egy nagyon jó készülék a középkategóriában, csak a RAM kevéske. Az IPS kijelző öröm a középkategóriában, viszont nehéz versenyre számíthat a készülék a konkurensekkel, hisz ebben a szegmensben talál gazdára a legtöbb telefon. Így sokban függ a siker az ár alakulásától.
Ha szeretnél több információt, vagy csak beszélgetnél, keresd Facebook oldalunkat!